top of page
NASZE BADANIA NAUKOWE

Piotr Witkowski M.D. Ph.D.

Associate Professor of Surgery

 

Director, Pancreatic Islet Transplantation 

Director, Transplant Surgery Fellowship 

 

profil na UChicago

Jestem chirurgiem ogólnym transplantologiem. Przeszczepiam narządy jamy brzusznej takie jak  nerki, trzustki i watroby, ale prowadzę również badania naukowe i poświęcone transplantacji komórkowej, w tym:

1) wysepek trzustkowych zawierających komórki beta produkujące insulinę do leczenia niektórych chorych z cukrzyca typu 1- tych chorych, u których leczenie wstrzyknięciami insuliny jest nieskuteczne. 

2) komórek regulatorowych, które w przyszłości umożliwiłyby transplantacje narządów bez konieczności przyjmowania leków immunosupresyjnych.

 

Więcej informacji na temat moich badan naukowych znajdziecie Państwo w języku angielskim na mojej stronie www.pwitkowski.org 

 

Serdecznie zapraszam.

JAK MALE 6 .jpeg

Andrzej Jakubowiak M.D. Ph.D.

Professor of Hematology and Oncology

 

Director, Myeloma Program 

Jestem hematologiem i onkologiem. Zajmuje sie leczeniem nowotworowych 

chorób krwi, ale w szczególności specjalizuje sie z leczeniu szpiczaka mnogiego (multiple myeloma) i w tym kierunku prowadze badania naukowe. 

Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie, 

Więcej informacji na temat moich badan naukowych znajdziecie Państwo w języku angielskim na moim profilu na stronie UChicago. 

 

Serdecznie zapraszam.

Jagoda.jpg

Jagoda Jasielec M.D. 

Assistant Professor of Medicine

 

Hematology and Oncology

 

profil na UChicago

Jestem również hematologiem i onkologiem. Pracuje wspólnie z Profesorem Jakubowiakiem, lecząc nowotworowy krwi i szpiku, w tym tez kierunku prowadze badania naukowe. 

Oto jedna z naszych wspólnych publikacji. 

bottom of page